Загальна процедура роботи з боржником

Для держателів карток «Універсальна» та «Універсальна Gold» з кредитним лімітом.

Звертаємо Вашу увагу, що в разі порушення строків погашення заборгованості передбачено штрафні санкції.

работа с должником

Пеня за несвоєчасне погашення заборгованості

 • У разі виникнення прострочення зобов’язань на суму від 100 грн протягом одного місяця стягується штраф у розмірі 50 грн. Якщо після інформування про заборгованість співробітником Контактного центру клієнт погасив перше прострочення протягом 30 днів, штраф повертається. Клієнта проінформують про повернення штрафу за допомогою SMS. Клієнтам, з якими не вдалося зв’язатися, штраф повернено не буде.
 • У разі виникнення прострочення зобов’язань на суму від 100 грн протягом другого місяця поспіль і більше – штраф 100 грн. У разі повторного прострочення штрафи клієнту не повертаються.

Не забувайте, що своєчасне виконання зобов’язань – запорука формування позитивної кредитної історії. Завдяки бездоганній кредитній історії Ви можете розраховувати на лояльне ставлення банку в разі надання Вам нових кредитів.

узнать задолженность

Де подивитися й оплатити заборгованість

Де подивитися суму заборгованості:

 • через банкомати ПриватБанку;
 • через термінали самообслуговування ПриватБанку;
 • через Інтернет-банк Приват24;
 • у касі будь-якого відділення А-Банку або ПриватБанку;
 • зателефонувавши на номер 3700;
 • за допомогою команд SMS-банкінгу.

Де сплатити борг:

Безготівковим переказом з будь-якої своєї картки:

 • зателефонувавши на номер 3700;
 • через банкомати ПриватБанку;
 • за допомогою команд SMS-банкінгу;
 • через Інтернет-банк Приват24.

Готівкою або безготівковим переказом з будь-якої своєї картки:

 • у касі будь-якого відділення А-Банку або ПриватБанку.
 1. Не допускайте прострочення заборгованості за кредитом. Платіть завжди вчасно та не менше встановленого щомісячного платежу. В іншому разі нарахування штрафів неминуче.
 2. Не припиняйте платити за кредитом. Поки не припинено зобов’язань за кредитним договором, позичальник не має права за жодних обставин припиняти сплачувати кредит. Навіть якщо товар знаходиться на гарантійному ремонті, кредитна картка на перевипуску тощо, боржник зобов’язаний справно вносити кошти щомісяця.
 3. Не забувайте про наявність інших кредитів, якщо такі є. У разі одночасної наявності у Вас активного кредиту та кредитної картки в ПриватБанку, обов’язково своєчасно оплачуйте як кредит, так і кредитну картку. Оскільки банк має право списати кошти з будь-яких активних рахунків клієнта на погашення простроченої заборгованості.
 4. Не оформляйте кредит на себе на прохання родичів, друзів, колег тощо. Але якщо Ви зважилися оформити кредит для іншої людини, то обов’язково перевіряйте, чи дійсно погашається кредит щомісяця, особисто відвідуючи банк. За наявності документів, що посвідчують Вашу особу, кредитний експерт надасть Вам всю необхідну інформацію щодо оплати кредиту.
 5. Не забувайте уважно читати кредитний договір. Перед тим як підписати кредитний договір, повільно та дуже уважно прочитайте всі його пункти. У разі виникнення запитань звертайтесь до співробітника банку за роз’ясненням.
 6. Не розголошуйте нікому номер картки, ПІН-код, строк дії та код безпеки (знаходиться на зворотному боці картки). Цієї інформації достатньо, щоб здійснити різноманітні операції за Вашою карткою без Вашого відома.
 7. Не давайте порожніх обіцянок. У разі досягнення домовленості з представником ПриватБанку суворо дотримуйтеся умов і строків. В іншому разі ризикуєте втратити довіру ПриватБанку, що призведе до негативних наслідків.
 8. Не залишайтесь байдужим. Якщо у Ваших родичів, знайомих, колег є тимчасові фінансові проблеми, через які вони не можуть сплатити вчасно кредит, простягніть руку допомоги – позичте гроші, сплатіть борг замість них.
 9. Не робіть необдуманих дій. У разі виникнення простроченої заборгованості не уникайте дзвінків і зустрічей з представниками ПриватБанку. Переговори зі співробітником банку – успішне вирішення проблеми найближчим часом.
 10. Не зупиняйтесь, шукайте вихід із ситуації, що склалася. Продаж застави або іншого майна, допомога від родичів, додатковий заробіток – можливі прийнятні шляхи вирішення проблеми. Не вдавайтеся до рефінансування. Брати новий кредит заради погашення старого – це замкнуте коло, яке вгонить Вас у борги на тривалий строк.
 11. Не думайте, що зможете уникнути погашення боргу перед банком. У поле зору ПриватБанку та/або представників виконавчої служби рано чи пізно попадуть усі боржники. За цей час неминуче буде рости борг за кредитом. Боржник сплатить його в будь-якому разі.

Згідно зі ст. 625 ЦК України, відсутність коштів у позичальника не звільняє його від зобов’язань перед кредиторами. Окрім того, проти позичальника може бути порушено кримінальну справу за ст. 190 КК України «Шахрайство». Тому за порушення умов кредитного договору (несвоєчасне погашення) позичальника можуть притягнути до цивільно-правової або кримінальної відповідальності.

Гроші (переплата). Штрафні санкції щодня збільшують борг, і сума до погашення росте до тих пір, поки прострочену заборгованість не буде оплачено в повному обсязі. А в разі порушення клієнтом строків платежів більше ніж на 30 днів банк може нарахувати штраф у розмірі 500 грн (екв.) + 5% від суми заборгованості за кредитним лімітом, з урахуванням нарахованих і прострочених процентів і комісій. Банк може знизити кредитний ліміт за карткою, заблокувати її або ж достроково розірвати договір і вимагати повернення всієї суми боргу.

Зіпсована кредитна історія. Через зіпсовану кредитну історію не буде можливості взяти кредит у жодному банку України. Також можуть виникнути труднощі з отриманням візи – аж до заборони виїзду за кордон: як на відпочинок, так і на роботу.

Спокій. Дзвінки від представників банку на всі надані клієнтом номери телефонів, у тому числі й 3 осіб (родичів, знайомих, колег) триватимуть, поки прострочену заборгованість не буде погашено повністю.

Репутація. Про борги дізнаються родичі, сусіди, колеги по роботі, у тому числі й керівники. Це позначиться на діловій репутації позичальника, виникнуть проблеми з отриманням достойної роботи не тільки в самого позичальника, але і його родичів, що обмежить свободу дій.

Втрата майна. Спочатку арештовується та продається заставне, а згодом – інше рухоме та нерухоме майно позичальника (поки не буде покрито всі зобов’язання клієнта перед банком).

Судовий розгляд. У разі тривалої відсутності платежів банк буде вимушений передати справу до суду, що призведе до арешту майна та примусового стягнення боргу. Проти позичальника може бути порушено кримінальну справу за ст. 190 КК України «Шахрайство» – заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману або зловживання довірою. Санкція за ст. 190 Кримінального кодексу України передбачає покарання – значний штраф або виправні роботи на строк до двох років або обмеження волі на строк до трьох років.

Поширенi питання

 • Чому мене своєчасно не сповістили про виникнення боргу?
 • Чому мені банк заблокував картку? На яких підставах?
 • На якій підставі банк здійснює стягнення штрафу за період понад 1 рік, якщо згідно зі ст. 258 ЦК України передбачено строк позовної давності за такими вимогами в 1 рік?
 • На якій підставі нараховуються такі величезні штрафи за прострочену заборгованість за карткою «Універсальна»?
 • Я не згоден зі зміною Правил і/або Тарифів банку.
 • Чому представники банку так часто телефонують?
 • Мені щоразу пояснювати, чому я не сплачую?
 • Я не згоден(-а) із заборгованістю, будемо розбиратися через суд.
 • Я такої людини не знаю, гадки не маю, хто це. Скільки можна телефонувати?
 • Як домовитися про реструктуризацію боргу?