Корпоративне управління

Акціонер Банку

Єдиним акціонером Банку, якому належать 100% акцій Банку, є держава в особі Міністерства фінансів України

Керівництво

  • Керівники напрямків
  • Члени Правління
  • Наглядова Рада

Шевченко Максим В’ячеславович

Керівник Напрямку Credit Collection

Лінський Геннадій Юрійович

Керівник Напрямку Фінанси та ризики

Чернишова Лариса Петрівна

Керівник Напрямку Ризик-менеджмент

Тананков Андрій Євгенійович

Керівник напрямку корпоративного бізнесу

Лучанінов Дмитро В’ячеславович

Керівник Напрямку "Compliance"

Васильцов Євген Веніамінович

Керівник Напрямку щодо роботи з торговельними підприємствами

Ветлужських В’ячеслав Валерійович

Керівник Напрямку Внутрішній аудит

Щербина Микола Іванович

Керівник Напрямку Маркетинг і менеджмент

Шабан Олексій Володимирович

Керівник Роздрібного бізнесу

Соколовський Олександр Борисович

Керівник Напрямку Внутрішній контроль та fraud-менеджмент – Уповноважений з антикорупційної програми

Болотін Сергій Геннадійович

Керівник Напрямку Служба безпеки

Хлиніна Ольга Петрівна

Керівник Напрямку трудових ресурсів (HR)

Аношечкіна Оксана Станіславівна

Керівник Напрямку Багатоканальний контактний центр

Хлопецький Віталій Анатолійович

Керівник Напрямку Розвиток РП

Матузка Ярослав Васильович

Керівник напрямку правового забезпечення

Турівной Олексій Анатолійович

Керівник Центру страхового Бізнесу

Стратонов Сергій Анатолійович

Керівник напрямку управління та реструктуризації активів ГО

Нехороших В’ячеслав Юрійович

Керівник напрямку інформаційної безпеки ГО

Клюєв Сергій Володимирович

Керівник напрямку «Малий та середній бізнес»

Василенко Наталія Анатоліївна

Керівник Напрямку обслуговування інд. VIP- клієнтів ГО

Близнюк Наталя Олександрівна

Керівник Напрямку «Розвиток РП» ГО

Іванова Ніна Миколаївна

Керівник Напрямку Back-office ГО

Мойсеєнко Віктор Миколайович

Керівник Напрямку розробки та експлуатації інформаційних систем ГО

Коренівський Володимир Вікторович

Керівник Напрямку підтримки та розвитку банківського обладнання ГО

Соколов Андрій Олегович

Керівник Напрямку телекомунікацій та технологічної підтримки користувачів ГО

Качанов Сергій Олександрович

Керівник Напрямку Центрів процесингу та опрацювання даних ГО

Петр Крумханзл

Голова Правління ПриватБанку

Пахачук Галина Данилівна

Перший заступник Голови Правління банку

Сергеєв Олег Миколайович

Перший заступник Голови Правління банку

Дрелінг Олександр Геннадійович

Заступник Голови Правління банку

Харітіч Сергій Володимирович

Член Правління банку - Керівник напрямку електронного бізнесу

Ярмоленко Валентина Василівна

Головний бухгалтер Банку

Самаріна Ганна Юріївна

Член Правління банку - Заступник Голови Правління банку

Енгін Акчакоча   Після 27 років у комерційній банківській діяльності, Енгін Акчакоча був призначений головою і генеральним директором обох Агентств – Агентства з банківського регулювання і нагляду (BRSA) і Фонду страхування вкладів (SDIF) в період фінансової кризи 2001 – 2004 років в Туреччині. Протягом цього періоду було проведено реструктуризацію 4 державних банків; рекапіталізацію приватних банків; вхід держави до 7 проблемних банків; врегулювання 18 банків через SDIF і прийняття понад 150 нормативних актів для приведення банківської системи нагляду та регулювання Туреччини у відповідність з міжнародними стандартами.

Зараз пан Акчакоча консультує багато центральних банків і агентств банківського нагляду від імені деяких міжнародних фінансових інститутів щодо банківського нагляду і питань, пов'язаних з врегулюванням банків.

Голова Наглядової ради, незалежний член Наглядової ради

Оксана Маркарова   Cвою першу освіту магістра з екології Оксана Маркарова отримала у Києво-Могилянській Академії. Потім навчалася в Університеті Індіани (Блумінгтон/США) та здобула ступінь магістра в галузі міжнародних публічних фінансів та торгівлі, отримавши відзнаку за відмінність в навчанні та нагороду найкращого міжнародного студента.
Під час навчання в 1996-1998 роках Оксана працювала в Міжнародній фундації виборчих систем та в консалтинговій компанії Chemonics Intl. Inc. в рамках проекту «Українська аграрна товарна біржа». З 1998 по 1999 рік та з 2001 по 2003 рік Оксана займала посади Радника з економічної політики та Менеджера з зовнішніх та корпоративних зв’язків в американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund (тепер в управлінні Horizon Capital), а в 2000 році в Сполучених штатах проходила практику в Світовому банку працюючи в групі банків та фінансових ринків регіону Європи та Центральної Азії.
До призначення на посаду 12 років очолювала Інвестиційну групу ІТТ в якості Голови правління – Президента ПрАТ ІК ІТТ-Інвест, однієї з провідних інвестиційних компаній в Україні.

Оксана Маркарова є членом Дорадчої Ради Києво-Могилянська Академія, входить в Коло Друзів Українського католицького університету, та є членом Міжнародної організації молодих президентів (YPO). Має професійну ліцензію з торгівлі цінними паперами, управління активами та члена Ради недержавних пенсійних фондів. З початку 2015 року Оксана Маркарова перейшла в державний сектор. Протягом березня 2015 - квітня 2016 рр. Вона обіймала посаду заступника Міністра - керівника апарату Міністерства фінансів України. 29 квітня 2016 р. її було призначено на посаду Першого заступника Міністра фінансів України. 8 серпня 2016 року Маркарову також було призначено урядовим уповноваженим з питань інвестицій.
Член наглядових рад Ощадбанку, Ексімбанку та Укргазбанку з квітня 2015 року.

Член Наглядової ради, Перший заступник Міністра фінансів України, Урядовий уповноважений з питань інвестицій

Франсіс Маліж   Франсіс Маліж увійшов до складу Наглядової ради ПриватБанку як Незалежний член Наглядової ради в грудні 2016 році після націоналізації банку.

Він також є керуючим директором ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу, та проживає в Києві з 2014 року і відповідає за керівництво інвестиціями та проектами ЄБРР в Україні, Білорусі, Молдові, Вірменії, Азербайджану та Грузії. Він відіграє провідну роль в реформах газового сектора і фінансового сектора України. Пан Маліж приєднався ЄБРР в лютому 2010 року обійнявши посаду директора відділу фінансових установ, де він успішно розвивав діяльність Банку у галузі фінансових установ у Західно-Балканському регіоні, Східній Європі, Туреччині, а також останнім часом у країнах Південно-Східного Середземномор’я

З 2004 по 2010 він обіймав посаду Керуючого директора з корпоративного розвитку у BNP Paribas, на якій передусім відповідав за придбання у банківському секторі. Він допоміг перетворити BNP Paribas в найбільший депозитний банк в зоні євро через знакові придбання, такі як Fortis і BNL в Італії. Раніше він також працював у галузі бухгалтерського обліку та консалтингу в компаніях Arthur Andersen та McKinsey & Company, надаючи послуги клієнтам з таких галузей як промисловість, високі технології, будівництво та фінансові послуги.

Пан Маліж є випускником французької бізнес-школи ESCP Europe. На додаток до французької, яка є його рідною мовою, він вільно володіє німецькою, італійською та англійською мовами.

Незалежний член Наглядової ради, Голова Комітету з питань аудиту

Стівен Сіліг   Стівен А. Сіліг є основним керівником та виконавчим директором компанії Financial Stability Associates, консалтингової фірми, що спеціалізується в спектрі питань фінансової стабільності. До створення Financial Stability Associates, пан Сіліг працював в якості радника департаменту з питань грошово-кредитної політики та ринків капіталу Міжнародного валютного фонду (“МВФ”), де до кола його основних обов’язків відносились питання реструктуризації фінансового сектора та врегулювання фінансових установ. Пан Сіліг провів більшу частину своєї професійної кар'єри в Федеральної корпорації зі страхування депозитів (“FDIC”), обіймаючи широку низку посад, в тому числі фінансового директора і директора з питань спеціальних ліквідацій.

Пан Сіліг також обіймав посаду економіста в Федеральному резервному банку Нью-Йорка і був доцентом кафедри економіки в університеті Фордхем (Fordham University). У 2010-2013 роках пан Сіліг обіймав посаду члена Ради директорів, голови комітету з управління ризиками і члена комітету з аудиту Національного агентства з управління активами - установи, відповідальної за реструктуризацію банківського сектора в Ірландії (NAMA). Це агентство було створено в рамках урядової програми по боротьбі з кризою в фінансовому секторі. Воно управляє активами на суму понад 81 млрд. € - проблемними кредитами на комерційну нерухомість, придбаними у банків як частина процесу очищення. Його мандат полягав в управлінні цими активами на комерційній основі шляхом забезпечення процесу відшкодування, що зводили до мінімуму вартість реструктуризації банківської системи для платників податків.

Незалежний член Наглядової ради, член Комітету з питань аудиту, член Комітету з питань корпоративного управління, винагород та призначень

Артем Шевальов   Пан Шевальов закінчив факультет Міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка, а пізніше здобув ступінь Магістра ділового управління (Executive MBA) в одній з провідних світових бізнес-шкіл - Лондонській школі бізнесу (London Business School).

Після короткотривалої співпраці із Секретаріатом Міжвідомчої комісії з питань приєднання України до Світової організації торгівлі, Міжнародним відділом НДІ Інформаційних технологій та Групою розробки та управління проектами компанії «Глобал Юкрейн» під час навчання у Київському університеті, почав професійну діяльність на дипломатичній ниві та поступив на роботу до Міністерства закордонних справ України, спочатку в Управлінні Азії, Близького та Середнього Сходу та Африки, а згодом в Управлінні міжнародних організацій.

У 1998 році був направлений у відрядження до Посольства України у Сполученому королівстві Великобританії та Північної Ірландії, а у 2002 році перейшов на роботу до штаб-квартири Європейського банку реконструкції та розвитку у якості Радника Виконавчого директора від України, Румунії, Молдови, Грузії та Вірменії. Після обрання нового складу Ради директорів ЄБРР у 2005 році розпочав співробітництво із ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України», організувавши відкриття Представництва «Укрексімбанку» у м. Лондон, де працював Главою Представництва до середини 2011 року.

У червні 2011 року був призначений на посаду Заступника директора від Швейцарії, України, Сербії, Чорногорії, Ліхтенштейну, Молдови, Туркменістану у Раді директорів Європейського банку реконструкції та розвитку у Лондоні. Протягом 2015-2016 року Артем Шевальов обіймав посаду заступника Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції та фінансової політики.

Незалежний член Наглядової ради, Голова Комітету з питань ризиків, член Комітету з питань корпоративного управління, винагород та призначень

Сергій Олексієнко   Пан Олексієнко є уповноваженим зі стратегічних проектів НАК Нафтогаз України. Він приєднався до Нафтогазу в 2014 році і зіграв провідну роль у розробці ключових міжнародних проектів фінансування для Нафтогазу. Пан Олексієнко є громадянином України, проживає в Києві.

До цього пан Алексєєнко обіймав різні керівні посади в компаніях інвестиційно-банківського бізнесу та інвестиційного консалтингу. Він зробив значний внесок у розвиток інвестиційно-банківської бізнесу Renaissance Capital в Україні. Протягом його роботи в компанії MergerMarket, впливове міжнародне рейтингове агентство, визнали Ренесанс Капітал як самого досвідченого консультанта в організації угод M&A в Україні. Приєднавшись до компанії Dragon Capital в 2002 році, незабаром став її акціонером. Разом з командою Dragon Capital, організував і брав участь в найвідоміших фінансових угодах компанії. Сприяв запуску одного з перших міжнародних інвестиційних фондів, призначених для здійснення інвестицій в Україну - Ukraine Investment Fund Limited (UIFL), що управлявся компанією ACCURO Управління Активами (Цюріх, Швейцарія). Був членом команди з розробки інвестиційної стратегії фонду, що призвело до експоненційного зростання вартості активів. За свою кар'єру, пан Олексієнко уклав більше 25 найбільших угод із залучення капіталу та злиття і поглинання (M&A) на суму майже $ 3 млрд.

Пан Олексієнко є експертом в області інвестиційної стратегії, злиття і поглинань, стратегії фінансування, структурування заборгованості та реорганізації бізнесу.

Пан Олексієнко отримав диплом магістра з відзнакою Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інституту міжнародних відносин. Пан Олексієнко також має сертифікат дипломованого фінансового аналітика (Chartered Financial Analyst, CFA) CFA Інституту.

Незалежний член Наглядової ради, Голова Комітету з питань корпоративного управління, винагород та призначень, член Комітету з питань аудиту, член Комітету з питань ризиків

Андреа Монета   Пан Монета є старшим радником в Італії і керуючим партнером з фінансових послуг Apollo Global Management - компанії з управління альтернативними та прямими інвестиціями.

Попередній його досвід включає роботу в страховій компанії Aviva, де він обіймав посаду члена правління та генерального директор в регіоні Європи, Середньої Азії та Африки, у банківській групі UniCredit, де він обіймав посади фінансового директора Групи, генерального директора підрозділу Private Banking та управління активами, а також генерального директора у Центральній та Східній Європі, у Європейському центральному банку, де він обіймав посаду керівника відділу стратегічного планування, і роботу в консалтинговій фірмі Accenture, де він обіймав посаду Керуючого директора з фінансових послуг.

В цілому, пан Монета має понад 25-річний практичний досвід роботи на вітчизняних та міжнародних ринках фінансових послуг, в розвинених країнах і країнах, що розвиваються, який він здобув працюючи в управлінському консалтингу, центральних банках, роздрібному та корпоративному банкінгу, приватному банківському обслуговуванні, компаніях з управління активами, страхування та прямих інвестицій.

Зокрема, за період роботи з 2000 року пан Монета набув значних знань про регіон Центральної та Східної Європи, як в банківській справі (UniCredit і Apollo Global Management), так і страхуванні (Aviva). У банківській справі, як фінансовий директор групи спочатку і в якості генерального директора Центральної та Східної Європи, після цього, він сприяв розширенню UniCredit в регіоні, до якого увійшли країни Балтії, Польщі, України, Росії, Австрії, Словенії, Чехії, Словаччини, Угорщини, Хорватії, Боснія і Герцеговина, Сербія, Румунія, Болгарія, і Туреччина. Під його керівництвом (до 2007 року), завдяки органічному зростанням і поглинанням (які включали злиття з HVB і BA-CA), UniCredit у країнах Центральної та Східної Європи став найбільшим і одним з найбільш інноваційних і прибуткових франшиз в Центральній і Східній Європі.

У якості незалежного директора пан Монета обіймав посади члена наглядових рад та члена комітетів наглядових рад у більш ніж 35 перерахованих приватних компаній у Західній Європі, Південній Європі, Центральній та Східній Європі, Росії, Туреччини та Близького Сходу. На додаток до ПриватБанку в Україні, на даний час пан Монета є Головою Наглядової ради в страховій групі Amissima (Італія, портфельна компанія Apollo) та головою Комітету з аудиту Наглядової ради в банківській групі NKBM (Словенія, портфельна компанія Apollo), а також Головою Правління компанії The Floow (Великобританія), що спеціалізується на технологічних послугах для страхових компаній.

Нарешті, пан Монета є бізнес-ангелом і стратегічним інвестором в низку високотехнологічних проектів, а саме в Epic SIM (приватна компанія, що обслуговує потреби малого та середнього бізнесу в борговому та акціонерному капіталі за допомогою цифрової платформи), в Springrowth SGR (закритий фонд, призначений для інвестицій в малий та середній бізнес, що здійснює кредитування), а також в The Floow (приватна компанія, світовий постачальник телематичних продуктів нового покоління для автострахування).

Незалежний член Наглядової ради

Корпоративний секретар

Припинення повноважень Вікторія Страхова з 20.07.17

viktorija.strakhova@privatbank.ua

Положення про Корпоративного секретаря ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК”

Структура корпоративного управління

Принципи корпоративного управління

Держава реалізує свої права власника Банку, а органи управління Банку діють відповідно до найкращих світових практик корпоративного управління, зокрема, Принципів Організації економічного розвитку та співробітництва щодо корпоративного управління для підприємств з державною часткою (OECD Guidelines on Corporate Governance of State-Owned Enterprises), Принципів корпоративного управління для банків Базельського комітету з банківського нагляду (Corporate governance principles for banks by Basel Committee on Banking Supervision), Рекомендацій Європейської банківської організації щодо внутрішнього управління (Guidelines on Internal Governance by European Banking Authority), що застосовуються в обсязі, що не суперечить імперативним нормам чинного законодавства України.

Банк розробляє власні Принципи (кодекс) корпоративного управління, які буде розміщено на сайті після затвердження Єдиним акціонером Банку

  • Статутні документи та внутрішні положення
  • Рішення акціонера, що має статус протоколу загальних зборів

Cтруктура власності

100% акцій публічного акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» належить державі Україна в особі Міністерства фінансів України.

Детальніше

№ з/п Назва дочірньої / афілійованої особи, її адреса Ідентифікаційний код Учасник / акціонер Відсоток участі в афілійованій особі, % (пряма /опосередкована)

Дочірні компанії

1 AS «PrivatBank» Латвійська Республіка, м. Рига, вул Муйтас 1, LV-1134 50003086271

46.54436787

0
2 ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ІСТЕЙТГАРАНТ", м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 32 35863797

99.99

0
3 ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "КОБОС", Україна, 01001, м. Київ, вул. Володимирська, буд.12, оф. 703 32470815

99.8548

0
4 Товариство з обмеженою відповідальністю “УКРАЇНСЬКЕ БЮРО КРЕДИТНИХ ІСТОРІЙ”, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1-д 33546706

99.708

0
5 ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕЛ ТІ ГРУП", м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 32, кім.212 36572550

70

0
6 Товариство з обмеженою відповідальністю "Юридична фірма "А-Лекс", м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 32 30620184

60

0

Афілійовані компанії

1 БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "ДОПОМАГАТИ ПРОСТО!", 49094, Дніпропетровська обл., місто Дніпро, вулиця Набережна Перемоги, будинок 30 37806835

100

0
2 ДОНЕЦЬКИЙ МІСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД СПРИЯННЯ ПРАВООХОРОННИМ ОРГАНАМ, м. Донецьк, вул. Університетська, 120а 23182794

10

0
3 Міждержавний науково-інноваційний електротехнічний концерн "БЕЛРОСЕЛЕТЕКС", м. Мінськ, вул. Варвашені, 11 -

22.5

0
4 Товариство з обмеженою відповідальністю «СТУДІЯ ФАКТ-ІНФО», м. Павлоград, вул. Советська, 53, кв. 113 20196910

20

0
5 ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «АГРОТЕХТРАНС», 61050, Харківська обл., м. Харків, вул.Якіра, будинок 2, квартира 2 31559095

19.0447

0
6 Товариство з обмеженою відповідальністю ”БУДІВЕЛЬНО-ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ «ПРИВАТ-ІНВЕСТОР», м. Дніпро, вул. Ударників, 30 20234786

15

0
7 Товариство з обмеженою відповідальністю «Харків Менеджмент Консалтинг Інтернешнл», м. Харків, вул. Петровського, 5 24665922

11,4373

0
8 SIA "PrivatLīzings", Латвійська Республіка, м. Рига, вул Муйтас 1, LV-1010 40003683902 46.54436787 (опосередкована)
9 SIA "PrivatConsulting", Латвийская Республика, м. Рига, ул Муйтас 1, LV-1010 40003586749 46.54436787 (опосередкована)
10 SIA "Privat Investment", Латвійська Республіка, м. Рига, вул Муйтас 1, LV-1010 40103316587 46.54436787 (опосередкована)
11 SIA "AMBER REAL", Латвійська Республіка, м. Рига, вул Муйтас 1, LV-1010 40003903721 46.54436787 (опосередкована)
12 Товариство з обмеженою відповідальністю «Грузинське Бюро Кредитних Історій» Грузія,м. Тбілісі, 0119, пр. Церетелі №114 401963096 99.71 (опосередкована)
13 ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ "ПРИВАТОФИС", Україна, 49094, Дніпропетровська область, місто Дніпро, вулиця Набережна Перемоги, будинок 32 33546549

0

0
14 UK SPV CREDIT FINANCE PLC, Велика Британія, Лондон EC4A 3AE, 6-ST Ендрю стріт, 5-й поверх 6065720

0

0
15 UKRAINE MORTGAGE LOAN FINANCE NO.1 PLC, Велика Британія, Лондон EC4A 3AE, 6-ST Ендрю стріт, 5-й поверх 5842460

0

0

Звітність та інша інформація